KONST / Litografier / Färglitografi 8681653
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 januari 2014
kl 20:00:26
2/1 21:42:35
6/1 18:56:56
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman